Stěhování pražského bytu nadaného umělce


Vybavíte si některé scény z filmu „Kulový blesk“, který s humornou nadsázkou popisuje „největší akci v dějinách stěhování“? Jednou z filmových postav je operní zpěvák Mistr Bílek a v dialogu Josefa Abrháma s Rudolfem Hrušínským zazní poznámka, že cituji: „umělci jsou lidé nepraktičtí“. Tím samozřejmě nelze všechny umělce vhazovat do jednoho pytle, ale něco pravdy na tom zřejmě bude.

kartonová krabice

Když se stěhují umělecky založení lidé, například hudebníci, malíři, spisovatelé, sochaři či fotografové, mohou být obklopeni celou řadou předmětů, které potřebují ke své práci, anebo je zkrátka vlastní jako sběratelé užitného umění. A pokud je dotyčná osoba nepraktická, bude mít problém se stěhováním od samého počátku až do konce.

vozík na stěhování

Mistr Bílek to vyřešil vskutku mistrovsky, přizval si na výpomoc s tříděním a balením věcí stěhovací „kolegy“ Josefa Abrháma a Rudolfa Vodrážku, umělci v reálném životě si na výpomoc mohou přizvat stěhovací firmu.

Stěhování bytů v Praze může dokonce proběhnout na klíč. Předáte stěhovací firmě pouze klíče od domu či bytu a nahlásíte předem, s čím potřebujete vypomáhat. Stěhování na klíč se týká veškerých přípravných prací, kam je zahrnuto nejen balení věcí, ale i demontáž nábytku, odpojení a připojení elektrických spotřebičů, demontáž a montáž vestavěných skříní nebo kuchyňských linek, přestěhování svítidel, garnýží, polic, zrcadel, věšáků a dalších předmětů, které je třeba montovat na zeď.

Stěhovací firma může vypomáhat i se zabydlováním, to znamená umístí nábytek na svá místa, vybalí předměty z krabic a uloží je tam, kam patří, na základě předem pořízených fotografií. V zásadě u takového stěhování nemusíte být vůbec přítomni, obejde se i bez vás a vy si můžete mezitím užít dovolenou v zahraničí. Stěhovací firmy jsou také pojištěné proti ztrátě nebo poškození majetku vašeho i cizího.