Může JavaScript přepsat nofollow meta tag?

Používáním JavaScriptu se dostáváte k řadě skvělým způsobům, jak překonat některé technické výzvy a problémy, ale ne vždy to funguje tak, jak by mělo.
 
Předpokládejme, že jste v následující situaci, kdy chcete po Googlu, aby indexoval určité stránky, ale chce po vás, abyste používali jistý vzor, který obsahuje „Nofollow“ robots.txt meta tag. Můžete použít JavaScript k odstranění tohoto tagu, když je stránka plně vykreslena tak, aby ji Google indexoval?
 
Tato otázka byla nedávno nahrána v TechSEO Subredditu. John Mueller, Google Senior analytik Webmaster Trends, odpověděl tak, že Google bude používat co možná nejomezující nastavení, které máte na stránce, aniž by nějak přihlížel k tomu, jak je tam toto nastavení zahrnuto.
 
Používáním „noindex“ tagu je přesně ta nejvíce omezující kondice, kterou můžete aplikovat na nějakou stránku – doslova říkáte Google, aby tuto stránku ignoroval při indexování. Pokud má stránka „Noindex“ ve statickém HTML a JavaScript je používán k tomu, aby ho odstranil, když se stránka vykreslí, Google pořád uvidí „Noindex“ a bude se chovat dle tohoto požadavku.
 
„Noindex“ překoná ostatní robots.txt meta tagy stejně dobře. Například, pokud máte „noindex“ + „index“, tak poté „noindex“ přepíše „index“. A k tomu ještě navíc, pokud stránka nemá vůbec žádné meta tagy, a z nějakého důvodu používá JavaScript k přidání „Noindex“ tagu, Google bude ctít tento požadavek na „noindex“.
 
Záverem – JavaScript může být velice mocným nástrojem a jakousi „zkratkou“ přes spoustu limitací nebo požadavků, ale v tomto případě „noindex“, to prostě a jednoduše fungovat nebude pro účely zrušení impaktu „noindex“ meta tagu, který je zahrnut ve vzoru stránky nebo v její šabloně.