Google mapy a jejich funkce „Follow“ dává byznysu a společnostem úplně novou možnost

Tato funkce, „follow“ nebo-li česky sledovat, na Google mapách dává uživatelům úplně nové rozměry, jak vlastně mohou získávat informace od své oblíbené společnosti hned a okamžitě ze svého „For you“ (pro vás) záložky a hlavně je to úplně nová cesta pro byznys a společnosti k jejich zákazníkům – představuje hlavně unikátní možnost se s nimi spojit úplně jinak než doteď.
 
Google Mapy přidává „follow“ k seznamu byznysů a společností tak, že když na tuto možnost kliknete, bude vám aplikace automaticky zasílat novinky a zprávy o tom, co se děje a co se dít bude. Všechny tyto oznámení poté uživatel uvidí na „Pro Vás“ záložce (For you tab). Nové společnosti a byznysy budou mít možnost propojit jejich byznys via Google Můj byznys profil až 3 měsíce před tím, než vůbec otevřou, takže budou moci budoucí zákazníky pořádně navnadit.
 
Proč by se o to měli marketéři zajímat?
Google Mapy jsou klíčovým kanálem pro místní vyhledávací marketéry, kteří používají Google Můj byznys, a nyní s touto novou funkcí, kterou Google přidal, skrze Google Mapy budou moci společnosti navázat úplně nový druh komunikace a spojení se svými zákazníky.
 
Jakmile uživatel klikne na nový „follow“ v seznamu byznysů a společností, Google Posts toho byznysu se začnou zobrazovat v jeho „pro vás“ záložce – oblasti vně Google Mapy, kde Google spravuje návrhy pro uživatele, které jsou založené na jejich preferencích, které sdílí.
 
Nové společnosti budou také moci mít byznys profil v Google Mapy tři měsíce před jejich datem otevření, což nabízí společnostem příležitost dát hledajícím uživatelům upozornění, že se něco nového děje v jejich místě výskytu či bydliště.
 
„A pro ty z vás, kteří chcete vědět všechno o tom, jaké společnosti budou ve vašem okolí otevírat, zde bude možnost podívat se na všechny profily těchto míst ještě před tím, než se otevřou na Google mapách pro Android a mobilní vyhledávání – jen se stačí zaměřit na první otevírací datum v oranžové“, napsal Google Mapy produktový manažer Paul Cole.
 
Google se také nechal slyšet, že tato funkce bude spuštěna během několika příštích týdnů.
 
Více o Google mapy updatu:

  • Funkce „Follow“ se spustila toto úterý na Google mapách pro zařízení s operačním systémem Android. V prohlášení Google nijak nezmiňoval plány spustit tuto funkci i pro zařízení s iOS.
  • Společnosti, které by se chtěly zaregistrovat a mít svůj profil na Google Maps ještě před jejich otevřením tak mohou učinit skrze Google Můj byznys.
  • „For You“ záložka od Google v Google mapách je docela nová funkce. Poprvé o ní padlo slovo v květnu a byla spuštěna o měsíc později v červnu. Dovoluje to uživatelům sledovat své sousedství a místa, kde si mohou dát jídlo a dostávat různé návrhy na základě jejich preferencí.